Zajęcia taneczne

Zajęcia aerobowe, proste układy taneczne, kształtujące wszystkie ważne grupy mięśniowe, oraz kombinacje ćwiczeń wzmacniających uda i  pośladki. Po 30 minutach ciągłego ruchu, przechodzimy do wzmacniania mięśni brzucha. Kończymy relaksem, przy nastrojowej muzyce, rozciągając wszystkie mięśnie. Zajęcia polecane dla osób chcących spalić zbędne kalorie, poprawić kondycję i wysmuklić sylwetkę.

Taniec często kojarzy się przede wszystkim z lekkim i przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu. Jednak sprawia on, że ciało wykonuje gwałtowne, staranne ruchy, przez to angażowane są do pracy różne mięśnie i spalana jest tkanka tłuszczowa. Dlatego popularne zajęcia taneczne w Krakowie można też znaleźć w ofercie Atlantic pod nazwą DANCE FIT. Zajęcia te prowadzone są przez utalentowanych i doświadczonych pasjonatów, którzy potrafią zarazić innych swoją miłością do tańca i muzyki oraz sprawić to, co w tym przypadku najważniejsze – że taniec będzie sposobem na wyrobienie kondycji oraz spalenie olbrzymich ilości kalorii. Dodatkowo do zajęć tych wprowadzone zostały elementy ćwiczeń mięśni brzucha, a w efekcie kształtuje się piękną sylwetkę. Wielkim atutem odbywających się w naszym Centrum zajęć tanecznych jest muzyka. Dobrana jest ona w wyjątkowy sposób. Przyjemna dla ucha i bardzo energetyczna, wydatnie pobudza i pozwala całkowicie zapomnieć o przymusie, a skupić się w pełni na przyjemności, jaką daje poddawanie się rytmowi i podejmowany wysiłek fizyczny. Dzięki temu z zajęć można mieć to, co najlepsze, w dodatku w sposób niewymagający zmuszania się do aktywności.

Zajęcia taneczne w Atlantic SQUASH & FITNESS w Krakowie

Opracowane przez naszych trenerów zajęcia taneczne są więc jednocześnie przyjemne i efektywne, a rezultatów, jakie można za ich pomocą osiągnąć, jest wręcz nieskończenie wiele. Taniec połączony z ćwiczeniami wydatnie poprawia kondycję i zwiększa możliwości organizmu, skutecznie spala kalorie i modeluje sylwetkę. Wpływa także na zdrowie, przede wszystkim poprzez kształtowanie prawidłowej postawy ciała, uregulowanie oddechu, rytmu serca i pulsu. Taniec to także poprawa gibkości i elastyczności ciała, pobudzenie do pracy wszystkich mięśni i niemal wszystkich układów organizmu, poprawa koordynacji ruchowej. To także wspaniały sposób na dodanie ruchom gracji, co ważne będzie zwłaszcza dla kobiet, przede wszystkim jednak jest to niezwykła przyjemność dla wszystkich uczestników naszych zajęć.