Yoga

Czym jest Joga

Technika samodoskonalenia fizycznego i psychicznego, dzięki której nabierzesz siły i dystansu do otaczającego świata oraz zyskasz wewnętrzny spokój i równowagę – tak w skrócie można zdefiniować Jogę. Pozwala ona na osiągnięcie jedności umysłu i ciała, poprzez systematyczne i świadome wykonywanie ćwiczeń.

Skąd pochodzi Joga

Za kraj będący ojczyzną Jogi uznaje się Indie. Zakłada się, że technika ta towarzyszy ludzkości od początku tworzenia się tamtejszej cywilizacji. Dawniej, przekazywana była ustnie przez tzw. guru, co czyniło z niej aktywność dostępną jedynie dla nielicznych, która uprawiana była w niewielkich grupach.

Asany (pozycje jogiczne)

Uzyskanie harmonii oraz zjednoczenia ciała i umysłu, możliwe jest dzięki regularnemu uprawianiu jogi, na którą składają się asany. Są to poszczególne pozycje połączone z kontrolą oddechu, które usprawniają funkcjonowanie organizmu. Ich nazwy wywodzą się ze świata natury lub nazw hinduistycznych bóstw.

Nasza oferta Yogi

Zajęcia odpowiednie dla osób początkujących, jak również już praktykujących. Wykonywana jest sekwencja pozycji (asan), podczas której uczestnicy skupiają się na głębokim i świadomym oddechu. Asany mogą być dynamiczne lub statyczne, ich celem jest wzmocnienie ciała i umysłu. Przez jogę dążymy to balansu między naszym ciałem i duchem. Podczas praktyki staramy się skupić na tu i teraz, nasz umysł musi świadomie towarzyszyć każdemu ruchowi. Zajęcia kończą się relaksacją. Jest to czas regeneracji ciała i umysłu. Podstawowe korzyści płynące z praktyki jogi: wzmocnienie mięśni całego ciała, poprawa elastyczności mięśni, zredukowanie napięć, prawidłowy oddech, wyciszenie umysłu, balans między umysłem i ciałem.

Osobom chcącym kompleksowo zadbać o ciało i umysł polecana jest właśnie yoga w Krakowie. Warto ćwiczyć ją w Atlantic Squash Fitness, gdzie można napotkać na niezwykle sprzyjające warunki do maksymalnego wyciszenia się i zoptymalizowania korzyści płynących z podejmowania tej aktywności fizycznej. Nasi doskonale wyspecjalizowani trenerzy potrafią w przystępny dla wszystkich sposób przekazać całą swoją wiedzę na temat tego systemu ćwiczeń i zarazić miłością do niej, przez co dla każdego może ona stać się także pasją i sposobem na życie. Podczas zajęć wykonywana jest sekwencja pozycji (asan), w której uczestnicy skupiają się na głębokim i świadomym oddechu. Asany mogą być dynamiczne lub statyczne, ich celem jest wzmocnienie ciała i umysłu.

Yoga – ćwicz pod okiem profesjonalnych trenerów

Warto wiedzieć, że joga to nie tylko ćwiczenia. To także filozofia, sposób na pogodzenia ciała z duchem i nabranie dystansu do wszelkich spraw, które są tak naprawdę mało ważne. W dzisiejszym zabieganym świecie jest to bardzo trudne, ale i bardzo ważne. Każdemu można więc polecić takie zajęcia jak joga w Krakowie, w naszym Centrum, które jest idealnym miejscem do tego, by zgłębiać tajniki tej starożytnej sztuki oddechu i rozciągania ciała. Każdy może bardzo wiele na tym zyskać, zarówno osoby, które pragną przede wszystkim odprężyć się i zredukować stres, ci, którzy chcą wyrobić kondycję i zwiększyć elastyczność swojego ciała, jednocześnie poprawiając i sylwetkę, i samopoczucie, jak i ci, którzy szukają po prostu dobrego sposobu na zagospodarowanie swojego czasu wolnego. Przyjemna atmosfera, jaka towarzyszy wszystkim spotkaniom, sprzyja otwieraniu się na nowe doznania duchowe i fizyczne oraz pozwala całkowicie zrelaksować się i odprężyć, a to właśnie w jodze jest najważniejsze.

Galeria

IMG-0601 IMG-0602

IMG-0612 IMG-0616

IMG-0620 IMG-0634

IMG-0639 IMG-0643

Class Details