Zawody sportowe

WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE / ZAWODY

ZAWODY CROSS CUP ATLANTIC – ZAKOŃCZONE!

Gratulujemy zwycięzcom zawodów!

Nagrody, puchary i medale rozdane 😀

20201106_105638

W dniach od 27.10.2020 do 02.11.2020 Klub Atlantic organizuje współzawodnictwo sportowe / zawody sportowe bez udziału publiczności „CROSS CUP ATLANTIC” – SIŁA I SPRAWNOŚĆ na siłowni!
W ciągu każdego dnia zawodów zawodnicy odbywają jedną rundę w opisanych poniżej konkurencjach: martwy ciąg, wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, przysiady ze sztangą, zarzuty sztangi, unoszenia ciężarów ponad głową, pompki na poręczach, bieg na jak najdłuższy dystans, wskoki i zeskoki na skrzynię plyometryczną, burpees z wyskokiem, thrusters z kettlebells.
Podczas zawodów uczestnicy utrzymują punkty (przyznawane przez sędziego) według następujących zasad:
-martwy ciąg, wyciskanie sztangi : zawodnik dostanie tyle pkt. o ile kilogramów przekroczy masę swojego ciała np. ważę 70kg i wyciskam 95kg otrzymuje 25 pkt.
– przysiady ze sztangą: na powtórzenia, waga poniżej 70 kg ciężar 50kg od 70 do 85kg ciężar 60kg, powyżej 85-100 kg ciężar 70kg waga ponad 100kg ciężar 80kg.
– zarzuty sztangi, unoszenia nad głową: na tej samej zasadzie, waga poniżej 70 kg ciężar 35kg waga od 70 do 85kg ciężar 40kg, powyżej 85-100 kg ciężar 55kg waga ponad 100kg ciężar 65kg.
– bieg na dystans: 10km=10pkt
– wskoki i zeskoki na skrzynię plyometryczną: na powtórzenia
– pompki na poręczach: na powtórzenia
– burpees z wyskokiem: na powtórzenia
– thrusters z kettlebells: na powtórzenia, waga poniżej 80 kg ciężar 15kg, waga powyżej 80kg ciężar 20kg

– spośród uczestników danej rundy po zliczeniu przez sędziego punktacji wybierany jest zwycięzca – osoba która otrzymała największą liczbę punktów. Zawodnicy którzy zajęli 2 i 3 miejsce otrzymują medale. Zwycięzca otrzymuje tytuł Puchar CROSS CUP Atlantic oraz dowolny shake białkowy.

– szczegółowe informacje dotyczące zapisywania się na zawody sportowe: Zapisy na zawody
– W zawodach może brać udział osoba, która zgłosiła swoje uczestnictwo i opłaciła wpisowe
– wpisowe wynosi 30zł
– w zawodach nie mogą brać udziału osoby, mające jakiekolwiek objawy sugerujące podejrzenie zakażenia Koronawirusem (m.in. gorączka, kaszel, katar, ból gardła) oraz osoby, które miały styczność w ostatnich 14 dniach z osobą zarażoną Koronowirusem
– osoby posiadające karnety klubu Atlantic mogą uczestniczyć w zawodach w ramach opłaconego karnetu – wpisowe zostanie odliczone w ramach poniesionej opłaty za karnet.
– zawodnicy w każdym dniu rundy podzieleni są na grupy liczące maksymalnie 20 osób, każdy uczestnik rundy ma maksymalnie 1h45min godz na wykonanie pełnego zakresu konkurencji, zawodnicy będą mieć do dyspozycji po dwa podejścia do każdej konkurencji, każda konkurencja nie może trwać dłużej niż 2minuty
– zawody trwają z zachowaniem 15 minutowych przerw pomiędzy wyjściem i wejściem kolejnych grup
– Zdobądź tytuł Mistrza”CROSS CUP ATLANTIC”

 

*Zawodnicy biorący udział w zawodach oraz uczestnicy zajęć sportowych automatycznie akceptują regulamin klubu oraz startują w nich na własną odpowiedzialność. Dodatkowo uczestnicy zobowiązani są zapoznać się i stosować się do obowiązujących zasad „Bezpieczeństwo i higiena w Klubie” (zakładka Aktualności) oraz są zobowiązani do przeprowadzenia obowiązkowej dezynfekcji rąk, zachowania stosownej odległości od innych zawodników minimum 2 metry.