Pilates

Ćwiczenia ogólnorozwojowe na matach, wzmacniające przede wszystkim mięśnie głębokie brzucha, kręgosłupa i miednicy. Podczas zajęć instruktor wykorzystuje również różnego rodzaju piłki gimnastyczne, rollery oraz taśmy w zależności od umiejętności ćwiczących.

Wzmacniający wszystkie mięśnie ciała i poprawiający ogólne funkcjonowanie organizmu pilates to trening bardzo popularny wśród gwiazd. Z wieloletniego uprawiania go słynie na przykład Madonna i wielu uważa, że to właśnie jemu popularna piosenkarka zawdzięcza nie tylko swą fantastyczną – zwłaszcza jak na jej wiek – formę, ale także młody wygląd. Może być to prawda, gdyż pilates nie tylko rzeźbi ciało, ale też pomaga zachować zdrowie organizmu, między innymi poprzez specjalne ćwiczenia oddechowe, które towarzyszą tym ćwiczeniom fizycznym. Pozwala to zachować pełną równowagę w organizmie, to zaś przyczynia się do poprawy samopoczucia i zachowania właściwych funkcji organizmu, a zatem może być też kluczem do młodości. Przede wszystkim jednak pilates jest ze wszech miar godnym polecenia systemem treningowym, dobrym dla szerokiej grupy osób, a właściwie dla wszystkich.

Pilates – skuteczna gimnastyka pod okiem profesjonalnych trenerów

Dla osób chcących uprawiać pilates w Krakowie mamy specjalną propozycję zajęć prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia, jakie proponujemy, są mocno rozwijające, inspirujące i ciekawe. Pilates jest stosunkowo mało forsowną formą ćwiczeń, a więc można polecić go wszystkim, którzy nie lubią się męczyć czy też nie mogą tego robić ze względu na wiek bądź stan zdrowia, ale chcą zachować dobrą formę. Ćwiczenia są statyczne, ale bardzo skuteczne, a przy tym niezwykle przyjemne. Szybko można zobaczyć ich pozytywne rezultaty, nie tylko jeśli chodzi o poprawę napięcia mięśni i wymodelowanie sylwetki, przede wszystkim mięśni głebokich brzucha, kręgosłupa i miednicy, ale też większą siłę, lepszą wydolność organizmu oraz – oczywiście – lepsze samopoczucie: pogodniejszy nastrój, mniejszą podatność na stres oraz wyciszenie.

Wykorzystywane podczas treningu akcesoria powodują, że żaden ich uczestnik nie powinien się nudzić, a dzięki wysokim kwalifikacjom trenera można mieć pewność, że będą one idealnie dobrane – w taki sposób, by ćwiczenia dawały maksimum efektów przy jednoczesnym stosunkowo niedużym wysiłku ćwiczących. Będzie to też na pewno wielka przyjemność i frajda.

Pilates w podwieszeniach

Klasyczne ćwiczenia Pilates przy wykorzystaniu systemu TRX. Użycie taśm stanowi dodatkowe wyzwanie dla mięśni głębokich. Pozwala bardziej precyzyjnie i świadomie wykorzystywać zakresu ruchu. Umożliwia, przy odciążeniu stawów, zmusić do mobilizacji mięśnie o których istnieniu nie masz nawet pojęcia.