Step

Trening wytrzymałościowy, obciążający mięśnie kończyn dolnych z zastosowaniem elementów choreograficznych na stepie. Poprawia wydolność organizmu i znacząco przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia wymyślone w 1986r. W Stanach Zjednoczonych, obecnie cieszące się ogromnym powodzeniem w klubach fitness na całym świecie. Wykonywane są na specjalnej platformie polegają na wchodzeniu na nią i schodzeniu z niej przy wykonywaniu dodatkowych, skoordynowanych ruchów, tworząc często układy choreograficzne. Jest to trening bardzo intensywny, jednocześnie niezwykle przyjemny, na co wpływ ma miła dla ucha, energetyczna muzyka, w rytm której wykonuje się ćwiczenia. System ten można polecić przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż podczas jednego treningu można spalić nawet 600 kalorii. Jest to typ treningu cardio, zapewniający intensywne wyszczuplanie ciała przy niezbyt dużym obciążeniu mięśni. Trening ten jest idealny szczególnie dla kobiet i to właśnie panie najczęściej wybierają zajęcia step w Krakowie, również w naszym Klubie.

Step – ćwiczenia wzmacniające

Prócz redukcji tkanki tłuszczowej, ćwiczenia na stepie mocno modelują też dolne partie ciała. Ćwicząc w naszym Kompleksie, można więc wzmocnić mięśnie łydek, ud i pośladków, sprawiając, że ciało staje się sprężyste, jędrne i atrakcyjne. Trening na stepie podnosi także wydolność organizmu, zwłaszcza oddechowo-krążeniową, poprawia równowagę, zwiększa gibkość i elastyczność całego ciała. Znakomicie redukuje stres, na co wpływ ma również puszczana podczas zajęć muzyka, a także wspaniała atmosfera panująca w Atlantic Squash Fitness. Mimo intensywności i efektywności, ćwiczenia są opracowane w taki sposób, by nie były wyczerpujące, jest to też więc bardzo przyjemny sposób spędzania wolnego czasu i dbania o kondycję, zdrowie i sylwetkę. Ćwiczyć można pod okiem znakomicie wykwalifikowanych trenerów, w komfortowej, nowocześnie urządzonej sali, wykorzystując sprzęty doskonałej jakości, o regulowanej wysokości. Wszystko to zapewnia dobrą zabawę i optymalne rezultaty.