Stretching

Zestaw ćwiczeń rozciągająco – relaksujących ukierunkowany na poprawę elastyczności mięśni oraz usunięcie napięć.

Organizowane przez Atlantic Squash Fitness zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy posiadają znakomite kwalifikacje i dużą, systematycznie powiększaną przez udział w szkoleniach i konferencjach wiedzę na temat tego systemu ćwiczeń. Dzięki temu każdy ich uczestnik może liczyć na optymalne rezultaty, które zauważyć można bardzo szybko. Warto więc wybrać stretching w Krakowie organizowany przez nasz Kompleks.

Stretching to specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń, który opiera się nie na dynamicznych i energicznych ruchach, które dla wielu osób mogą być nie tylko męczące, ale wręcz nieodpowiednie (na przykład dla osób z kontuzjami). Stretching polega na systematycznym rozciąganiu ciała, dzięki czemu jego mięśnie stają się silniejsze, lepiej pracują, są bardziej sprężyste, a całe ciało – elastyczne. Można więc zajęcia te polecić wszystkim osobom, które pragną mieć lepszą kondycję, zadbać o swoje ciało i figurę. Mimo iż stretching nie jest tak męczący jak inne zestawy ćwiczeń, także pozwala wspaniale modelować sylwetkę i to bez zbędnego wysiłku. Są to więc ćwiczenia dobre także dla osób, które nie lubią się męczyć i pocić, a mimo to chcą optymalnych rezultatów podejmowanej aktywności fizycznej.

Stretching – ćwiczenia rozciągające

Stretching proponowany przez nasze Centrum ma też inną bardzo ważną zaletę – znakomicie uwalnia mięśnie od napięcia, redukuje stres i maksymalnie relaksuje. To właśnie z tego powodu zajęcia te są często wybierane przez osoby zapracowane, żyjące w stresie i ciągłym napięciu nerwowym. Relaksowi sprzyja specjalny mechanizm oddychania, który towarzyszy ćwiczeniom, pozwalający lepiej natlenić organizm i maksymalnie odprężyć ciało i umysł.

Ponieważ stretching nie jest bardzo dynamiczny, jest to dobry wybór dla osób, które z różnych powodów nie mogą podejmować innych aktywności fizycznych, bardziej energicznych, a mimo to chcą zachować dobrą kondycję czy sylwetkę. System ten można polecić uczestnikom po kontuzjach kości, stawów czy mięśni, z bólami kręgosłupa i innymi problemami.