TRX

TRX

Bardzo efektywny i bezpieczny trening funkcjonalny wykorzystujący ciężar własnego ciała przy użyciu lin trx. Angażuje do pracy całe ciało i wszystkie partie mięśniowe, równomiernie wzmacnia je i ujędrnia. Instruktor dopasowuje stopień trudności do kondycji ćwiczących. Dla osób początkujących polecamy TRX Intro.

TRX, czyli trening w zawieszeniu, został wymyślony przez byłego amerykańskiego komandosa Navy SEALS, który szukał optymalnej metody treningowej dla żołnierzy stacjonujących w bazach wojskowych na całym świecie. Opracowany przez niego zestaw pasów był na tyle lekki, poręczny i wytrzymały, że umożliwiał wykonywanie wielu wariantów ćwiczeń siłowych nawet w najtrudniejszych warunkach.

W treningu TRX mięśnie pracują pokonując siłę grawitacji i dźwigając ciężar ciała ćwiczącego. Pozwala to na ich równomierny rozwój bez obciążania stawów i kręgosłupa, co nie jest możliwe w przypadku ćwiczeń na skomplikowanych maszynach z siłowni. Podczas treningu wiele grup mięśniowych pracuje jednocześnie, w tym mięśnie głębokie, odpowiadające za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki. TRX skutecznie poprawia siłę, wytrzymałość, równowagę, chroni układ ruchu przed kontuzjami oraz nadmiernym przeciążeniem.

Trening TRX – musisz tego spróbować

Jeśli ktoś chce spróbować, jak wygląda TRX w Krakowie swoją ofertę przedstawia Atlantic Squash Fitness. Z pewnością nasze centrum będzie najlepszym wyborem, gdyż posiadamy wysoko wykwalifikowanych i kompetentnych trenerów, którzy każdemu uczestnikowi zajęć umożliwią i wytłumaczą wykonywanie ćwiczeń, które na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane. Jednak przechodzenie do kolejnych poziomów trudności treningu przynosi wielką satysfakcję i może być celem samym w sobie, przez co w trakcie realizacji tego niemałego wyzwania całkowicie zapomni się, że jest to nie zabawa, a realny wysiłek fizyczny, dający bardzo wymierne efekty.

TRX w Atlantic Squash Fitness to ćwiczenia dość wymagające, ale za to znakomicie redukujące stres i napięcie nerwowe oraz dające szybkie rezultaty.