Zdrowy kręgosłup

Trening skoncentrowany na uczeniu prawidłowej postawy ciała, wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych. Celem zajęć jest poprawa ruchomości kręgosłupa i rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych, przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia/pracy. Zajęcia łączą klasyczne ćwiczenia fitness, elementy pilates, rehabilitacji oraz stretchingu, prowadzone boso.

Dzisiejszy tryb życia na pewno nie sprzyja zachowaniu zdrowia, zwłaszcza jeśli chodzi o kręgosłup. Siedząca praca, mało czasu na sport – wszystko to sprawia, że wiele osób narzeka na bóle wszystkich odcinków kręgosłupa. Sposobem na pozbycie się bólów, zredukowanie napięcia mięśni pleców, a przede wszystkim zadbanie o prawidłową postawę ciała oraz kręgosłupa, są specjalne ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. W Krakowie można je znaleźć w Atlantic Squash Fitness – wyjątkowym miejscu, w którym można nie tylko zadbać o swoją kondycję, ale i zdrowie. Jest to bardzo ważne, ponieważ konsekwencją niedbania o kręgosłup i stałego narażania go przede wszystkim na nieprawidłowe ułożenie są poważne zmiany zwyrodnieniowe, których nie da się cofnąć. Powodują one nierówności kręgosłupa, skrzywienia i pojawianie się guzków na jego powierzchni, przede wszystkim jednak wywołują nieznośne bóle, które nasilają się wraz z upływem lat. Warto więc już teraz zadbać o zdrowy kręgosłup i oddalić widmo poważnych konsekwencji, jak i poprawić swoją sytuację zdrowotną doraźnie.

Trening na zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia, jakie dla zachowania zdrowia kręgosłupa proponują nasi trenerzy, są opracowane w taki sposób, by nie były zbyt męczące, zrozumiałe jest bowiem, że osoby, które się im poddają, początkowo nie mają zbyt dobrej kondycji. Są to często także osoby starsze, po różnego rodzaju urazach i mające wiele problemów. Zajęcia te łączą klasyczne ćwiczenia fitness, elementy pilates, rehabilitacji oraz stretchingu. Specjalnie dobrany pakiet ćwiczeń, czerpiący z różnych systemów, daje doskonałe efekty. Bardzo łatwo można dostrzec ulgę – zmniejszenie dolegliwości bólowych, a z czasem ich pełne ustąpienie, a także to, że łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę ciała. Jest to bardzo ważne nie tylko dla zdrowia i komfortu, ale też z punku widzenia estetyki. Na zajęcia takie powinien więc zdecydować się każdy, kto tylko może ich potrzebować.

Ćwiczenia wykonywane są w przestronnej, wygodnej i nowocześnie urządzonej sali, a dodatkowym elementem umilającym treningi jest doświadczona, przyjazna kadra oraz wspaniała, luźna atmosfera, jaka panuje podczas zajęć.