Zumba

W krótkim czasie zyskała ogromna popularność. Stała się sposobem na zabawę, rozładowanie nagromadzonych napięć oraz metodą na zgubienie zbędnych kilogramów. Mowa o Zumbie - połączeniu ćwiczeń z elementami tańca. Czemu zawdzięcza swój fenomen?

Czym jest Zumba?

Ten nietypowy taniec wywodzi się z Ameryki Południowej. Łączy w sobie kroki tańców latynoamerykańskich, połączonych z ćwiczeniami aerobowymi. Dlatego polecana jest osobom, które pragną schudnąć. Ponadto, chętnie korzystają z niej osoby, które chcą się odprężyć lub odreagować stres. W skład zajęć wchodzą zarówno szybkie, jak i wolniejsze układy, które wbrew pozorom doskonale wpływają na wzmocnienie mięśni i stawów oraz pozwalają wyrzeźbić ciało. Warto zaznaczyć, że choreografie obejmują proste kroki, obroty, wyskoki itp. Zwykle nie zawierają w sobie skomplikowanych figur tanecznych, które mogłyby zniechęcać uczestników.

Kto może uczęszczać na Zumbę?

Z zajęć tych może skorzystać każdy, kto ma siłę, energię i poczucie rytmu. Dzięki rytmicznym melodiom i prostym układom, możliwe jest szybkie wdrożenie się w poszczególne choreografie wchodzące w skład treningów. Zajęcia zwykle odbywają się w klubach fitness, w salach wyposażonych w lustra, dzięki którym można obserwować pozostałych uczestników, a tym samym łatwiej nauczyć się poszczególnych kroków.

Warto pamiętać, że w Zumbie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, a nie o dopracowane pozycje taneczne, dlatego jest to idealne rozwiązanie zarówno dla osób związanych ze sportem, jak i amatorów.

Co daje Zumba?

Kto raz spróbuje Zumby, już zawsze z niecierpliwością będzie oczekiwać kolejnych zajęć! To nie tylko świetna zabawa, ale i przyjemny sposób na poprawę zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Solidna dawka ruchu w rytm muzyki to niesamowite połączenie energetycznego tańca z aerobikiem. Trening pozwala zapomnieć o codziennych troskach i poddać się szaleństwu, które wyzwoli hormony szczęścia!

Zumba to prosty sposób na schudnięcie i modelowanie sylwetki. Podczas jednego treningu można spalić nawet kilkaset kalorii, aktywowane są też mięśnie nóg, pośladków oraz brzucha (czyli tych partii, w których najczęściej gromadzi się niechciana tkanka tłuszczowa). Dodatkowo przyspiesza się metabolizm i zostaje usprawniona praca układu oddechowego oraz krążenia. Dynamiczne ćwiczenia wpływają na pogłębienie oddechu, a tym samym lepsze dotlenienie organizmu.

Dobre samopoczucie, lepsza kondycja, wymodelowana, smukła sylwetka. A wszystko to bez wyrzeczeń – podczas doskonałej zabawy na zajęciach Zumby pod okiem instruktora bądź też w domowym zaciszu!

Kategorie