Trening Medyczny

Trening medyczny i prozdrowotny

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego albo ćwiczeń w małej grupie z fizjoterapią.

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy po urazie lub operacji chcą bezpiecznie wrócić do pełnej formy.

Trening Medyczny skierowany jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego (zakończeniu rehabilitacji) potrzebują kontynuacji ćwiczeń.

Jego celem jest :

  • przygotowanie organizmu do powrotu do czynności dnia codziennego (np. po kontuzji czy operacji),
  • przygotowanie organizmu do powrotu do uprawianej przed kontuzją aktywności sportowej,
  • zwiększenie efektywności treningu sportowego,
  • poprawa techniki potrzebnej do uprawiania ulubionej dyscypliny,
  • zmniejszenie przeciążeń a co za tym idzie prawdopodobieństwa kontuzji.

Jakie osiągamy korzyści?
– Zmniejszenie dolegliwości bólowych – pomaga zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości bólowe u osób prowadzących siedzący tryb życia lub niewłaściwą aktywność fizyczną.

– Poprawa wytrzymałości więzadeł, ścięgien i mięśni – skupimy się na zwiększeniu wytrzymałości Twoich mięśni, więzadeł i ścięgien. Pomożemy Ci wrócić do pełni zdrowia po kontuzji!

– Poprawa ruchomości stawów – poprawimy elastyczność Twojego ciała i zwiększymy zakres ruchomości stawów i mięśni.

Funkcjonalny Trening Medyczny (FTM) stanowi odmianę Treningu Funkcjonalnego. Każdy program treningowy bazuje na badaniu i ocenie funkcjonalnej według standardów Ortopedycznej Terapii Manualnej. Przed rozpoczęciem zajęć fizjoterapeuta wykonuje specjalistyczne testy funkcjonalne, kliniczne, screening ruchu i ocenia postawę ciała w warunkach statycznych oraz dynamicznych. Na tej podstawie planowane są ćwiczenia opierające się na likwidacji skrajnych zaburzeń funkcjonalnych czy też postawy ciała mogących być przeciwskazaniem do zdrowej aktywności treningowej. Zajęcia prowadzone są przez wyszkolonego trenera, który posiada wiedzę nie tylko z zakresu sportu, ale także rehabilitacji. Ćwiczenia opierają się na poprawie czucia głębokiego, wyrównywaniu wad postawy, zwiększeniu kontroli motorycznej całego ciała oraz przygotowaniu do cięższych form treningu w postaci treningu funkcjonalnego. Ich celem w efekcie końcowym jest zaszczepienie nawyku regularnej aktywności ruchowej. Wielką zaletą tego procesu jest to, że przebiega on w warunkach tradycyjnego fitnessu, dając pacjentom po kontuzji komfort ćwiczeń w warunkach odmiennych, od tych panujących w salach rehabilitacyjnych.
Celem treningu medycznego jest bezpieczne wprowadzenie się w aktywność fizyczną i trening po zakończonym procesie leczniczym.

Zapisy na zajęcia oraz wstępną konsultację fizjoterapeutyczną prowadzi recepcja Atlantic tel. +48501464046 lub mail: recepcja@atlanticsports.pl

Trening medyczny Kraków